reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung katlanabilir akıllı telefon için son dakika bilgisi

Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli için uzun süredir bilinen bir detay bugün itibariyle netlik kazandı. Yeni döneme geçişin adı belli oldu.

Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli, uzun süredir Galaxy Fold olarak isimlendirilecek şekilde geçiyor. İşte bu isim, bugün itibariyle kesinleşmiş durumda. Sağlam sızıntı kaynağı Evan Blass’a göre firmanın ilk katlanabilir modeli kesin olarak Samsung Galaxy Fold adı altında geliyor. Resmi olarak 20 Şubat tarihinde yani yarın lanse edilecek telefon, oldukça merak ediliyor ancak çoğu kişiye hitap etmiyor. Bunun arkasında ise elbette fiyat etiketi yer alıyor. Tam 2.000 – 2.500 dolar bandında satılacağı söylenen cihaz, 2019’da bir milyon ünite üretilecek deniyor. Bu açıdan telefonu elde etmek isteyenlerin de zorlanacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylara sahip

Bildiğiniz üzere Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi konusunda iki farklı bilgi var. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor. Modelin arkasında kesin olarak üçlü kamera sistemi yer alıyor. Önde ise çift kameranın yer alabileceği konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir