reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X

Katlanabilir Samsung Galaxy X için önemli detaylar veren yeni bilgiler

Samsung‘un her ay mutlaka gündeme geldiği “katlanabilir” akıllı telefonu Galaxy X, bugün yine yeni bilgilerle karşımıza çıktı.

Katlanabilir akıllı telefon alanını başlatacak ilk isim olması beklenen Samsung, biliyorsunuz Galaxy X ile büyük merak uyandırıyor. Bu model için birçok patent alan firma, telefonun çıkışı için de 2019’u seçmiş görünüyor. The Investor’un haberine göre 2019’da lanse edilecek telefon, herkes tarafından da satın alınamayacak gibi duruyor. İlk olarak mevcut amiral gemilerinden çok daha pahalı olacak telefon, yeni bilgilere göre 300 bin ya da 500 bin ünite kadar üretilecek. Diğer modellerini milyonlarca üreten firma, Galaxy X ile üretim konusunda temkinli davranacak gibi duruyor. Bu da yeni bir dönemin başlangıcı olduğu için mantıklı duruyor.

Daha önce duyduğumuz kadarıyla Galaxy Wing olarak da isimlendirilebileceği söylenen telefon, büyük ihtimalle yukarıdaki gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir yapıya sahip olduğu belirtilen telefon, açık haliyle Note 8 kadar boyuta sahip deniyor. Burada ayrıca ikinci bir ekrandan da söz ediliyor. Söylendiği kadarıyla telefonun dışında 3,5 inç boyutunda bir ekran yer alıyor. Bu da birçok bilgi için telefonu açmaya gerek bırakmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy X ile öne çıkabilir mi?

Bu ilk aşamada çok kolay durmuyor. Ancak sektör sınırlarına ulaştığı için özellikle 2020 yılında bu konuda büyük adımlar atılması bekleniyor. Galaxy X için aylar önce konuşan Samsung Mobile CEO‘su DJ Koh, telefon için kendilerine güvendiklerini belirtiyor. Koh ilk olarak telefonun bir pazarlama hilesi olmadığını söylüyor. Yani gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon hazırladıklarına değinen yönetici, bu yeni kategoriyi başlattıkları zaman en iyi kullanıcı deneyimini sunacaklarını iddia ediyor.

İlgili Video

Şirketin katlanabilir modeller için gelecek görüşü