reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir telefon

Katlanabilir tasarımlı Samsung Galaxy X patentindeki heyecan veren detaylar

Samsung, 2018 yılında ilk katlanabilir telefon modelini görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. Alınan bir patent ise tanıtılması muhtemel Samsung Galaxy X modelinin tasarımını karşımıza çıkartıyor.

Önümüzdeki yıl akıllı telefon dünyasında sık sık katlanabilir telefon kelimesini duyacağız. Birçok firma hali hazırda katlanabilir akıllı telefon hazırlığı içerisinde bulunuyor. Bunlardan biri olan Samsung ise sürece liderlik etmek istiyor. Uzun süredir Galaxy X ile gündeme gelen şirket, aldığı patent ile telefonuna erken bakış attırıyor. Henüz gerçek sızıntısı yapılmayan telefon, LetsGoDigital‘in yayınladıklarına göre özel bir menteşe üzerine kuruluyor. Bu menteşe ile ortadan ikiye katlanabileceği görülen akıllı telefon, oldukça uzun bir gövde kullanacak gibi duruyor. Bir bakıma akıllı telefonlar öncesi katlanabilir cep telefonuları hatırlatan X, ilginç bir sektör oluşturacak gibi bir izlenim yaratıyor.

Samsung Galaxy X, bir devrin başlangıcı olacak

Samsung katlanabilir akıllı telefon Galaxy X

SM-G888 kod adıyla geçen akıllı telefonun ön yüzü ise henüz görünmüyor. Dış menteşe ve esnek OLED ekran ile bütün bir ekranının olabileceği tahmin edilen telefon, büyük ekranı küçük gövdede sunarak fark yaratacak. Başlangıçta 100 bin adet üretileceği ve sadece Güney Kore’de satışa çıkabileceği konuşulan X, en çok merak edilen modeller arasında yer alıyor. Katlanabilir akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?