reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F
katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F
katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F

Samsung’dan dikkat çeken katlanabilir akıllı telefon patentleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bu doğrultuda yeni patentler de ortaya çıkıyor.

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F, çok merak ediliyor. 2019’un ilk çeyreğinde karşımıza çıkacak telefon, firmanın alandaki ilk modeli olacak. Firmanın yeni ortaya çıkan patentlerinden ilki ise tek parça bir ekran üzerine kurulmuyor. Bunun yerine iki farklı panelin ince bir menteşe ile bir araya getirildiği görülüyor. Katlanabilir yapıyı bu şekilde sunan modellerin artacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu yapıda çok daha uygun fiyatlı modeller üretilebiliyor deniyor. Firmanın aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz modeli ise tek parça katlanabilir ekran kullanıyor. Ortaya çıkan diğer patent de tek parça katlanabilir ekran kullanan bir modeli karşımıza getiriyor. Burada yatay değil dikey olarak katlanan bir model görünüyor. İlginç olarak kızaklı yapı ile katlanabilir ekranı bir araya getiren bu tasarım, gerçekten daha önce gördüklerimizden farklı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F
katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F hakkında şu detaylar biliniyor

Firmanın katlanabilir alandaki ilk akıllı telefon modeli, Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kuruluyor ve bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. 4,6 inç ekran gövdenin dışında yer alıyor. 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu belirtiliyor. 5G destekli gelecek telefonun, 2.500 dolara satılacağı korkutan detaylar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

İşte patenti alınan ilk yapı böyle bir deneyim sunuyor