reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir telefon

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy X’in arayüzü ortaya çıktı

Teknoloji devi, 2018 yılında ilk katlanabilir telefon Samsung Galaxy X modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan yeni görseller ise telefonun arayüzünü karşımıza çıkartıyor.

Önümüzdeki yıl akıllı telefon dünyasında sık sık katlanabilir telefon kelimesini duyacağız. Birçok firma hali hazırda katlanabilir akıllı telefon hazırlığı içerisinde bulunuyor. Bunlardan biri olan Samsung ise sürece liderlik etmek istiyor. Galaxy Club tarafından yayınlanan görsellerse bu merakla beklenen telefonun arayüzüne erken bir bakış attırıyor. Şu an her açıdan prototip aşamasında olan telefon, görsellere bakıldığı zaman ZTE Axon M‘e benzer olacak gibi duruyor. Dikey ve yatay konumda iki farklı ekranı yan yana getirecek telefon, istenirse bu ekranlarda farklı içerikler gösterebilecek. Yine istenirse iki ekranı tek bir ekran haline de getirecek model, çok yüksek ihtimalle aradan çerçeveyle birbire bağlı gövde yapısını kullanacak. Bu tam olarak yukarıda gördüğünüz hayal edilen “katlanabilir akıllı telefon” tasarımını karşılamayacak ancak kullanım alanı arttırılacak.

Samsung Galaxy X
Samsung Galaxy X
Samsung Galaxy X
Samsung Galaxy X
Samsung Galaxy X

Samsung Galaxy X, yeni bir devrin başlangıcı olacak

SM-G888 kod adıyla geçen akıllı telefonun tam olarak nasıl görüneceği henüz bilinmiyor. Dış menteşe ve esnek OLED ekran ile gelmesi pek mümkün görünmeyen telefon, büyük ekranı küçük gövdede sunarak fark yaratacak. Başlangıçta 100 bin adet üretileceği ve sadece Güney Kore’de satışa çıkabileceği konuşulan X, en çok merak edilen modeller arasında yer alıyor. Katlanabilir akıllı telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?