reklamı kapat

POPÜLER

 Panasonic Leica DG Elmarit 200 mm F/2.8
 Panasonic Leica DG Elmarit 200 mm F/2.8
 Panasonic Leica DG Elmarit 200 mm F/2.8

Uzakları yakınlaştıran objektif: Panasonic Leica DG Elmarit 200 mm F/2.8

Panasonic, yeni fotoğraf makinesi Panasonic Lumix G9 ile birlikte yeni telefoto objektifini tanıttı. Panasonic Leica DG Elmarit 200 mm F/2.8 adını taşıyan objektif, zorlu hava koşullarının üstesinden gelmeyi başarıyor. Donma önleyici özelliğine sahip olan lenste 15 elementli bir sistem bulunuyor.

Advertisement

Bu elementlerden 2’si ultra ekstra düşük dağılımlı. Fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek sarsıntıyı azaltmak için lenste optik görüntü sabitleme özelliği bulunuyor. Bu özellik tripod yokken veya düşük ışık koşullarında dahi kullanıcıların daha kolay çekim yapabilmesine imkan tanıyor. Vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılığına yönelik geliştirilen lensin kutu içeriğinden DMW-TC14 1.4x tele dönüştürücü de çıkıyor.

 Panasonic Leica DG Elmarit 200 mm F/2.8 ne zaman satışa sunulacak?

Bu dönüştürücü yardımıyla lensin odak uzaklığı 280 mm’ye (560 mm eşdeğer) kadar çıkabiliyor. Üçlü lineer motor sistemi ve maksimum 240 fps sensör sürücüsü yardımıyla lens hızlı ve yüksek hassasiyetli kontrast AF sistemi sunuyor. Otofokus performansı hassas odaklamanın gerekli olduğu 4K video çekimlerinde gayet iyi çalışıyor. -10 derece soğukta dahi sorunsuz bir şekilde çalışabilen lens profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılayacağa benziyor. Yeni Panasonic Leica DG Elmarit 200mm F2.8 lens önümüzdeki yılın başında piyasaya sunulacak. 1.4x dönüştürücüyle birlikte satılacak lensin yurt dışındaki fiyatı ise yaklaşık 2.999 dolar olacak.