reklamı kapat

POPÜLER

Leica’nın yeni harikaları kullanıcıların hayallerini süslüyor

Leica, rangefinder makineleri Leica M ve Leica M-E’nin haricinde D-Lux 6, V-Lux 4 ve S modellerini de görücüye çıkardı.

Leica D-Lux 6
LEICA D-LUX 6
Leica D-Lux 6, Panasonic’in bir süre önce satışa sunduğu LX 7’ye olan benzerliğiyle –her zaman olduğu gibi– dikkat çekiyor. 12,7 megapiksel çözünürlüklü 1/1.7 inç CMOS sensöre sahip D-Lux 6’da 24-90mm objektif, f/1.4 diyafram açıklığı ve 920 bin noktalı 3 inç ekran bulunuyor. Otomatik kontrollerin haricinde manuel çekime de olanak tanıyan cihaz ISO değerini maksimumda 12800’e kadar çıkarabiliyor. Bu değerler sunması ise düşük ışık koşulları altında daha grensiz fotoğraflar çekebilmenize olanak sağlıyor. Kasım ayında piyasaya sürülecek olan D-Lux 6’nın yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 975 dolar.

Leica V-Lux 4
LEICA V-LUX 4
Leica D-Lux 6’nın haricinde 24 kat optik yakınlaştırma yapabilen yeni fotoğraf makinesi V-Lux 4’ü de görücüye çıkardı. Panasonic Lumix FZ200’ye olan benzerliğiyle dikkat çeken cihazda 25-600 mm objektif, F/2.8 diyafram açıklığı, 12 megapiksel CMOS sensör, 460 bin noktalı 3 inç ekran ve yüzde 100′lük görüş alanı sunan, yüksek çözünürlüklü vizör bulunuyor. 6400’e kadar ISO hassasiyeti sunan V-Lux 4 aynı zamanda 60 fps Full HD video kaydı özelliğini de destekliyor.  Hızlı otomatik odaklama ve tam çözünürlüklte 12 fps görüntü çekimi ise cihazın diğer özellikleri arasında yer alıyor. Leica V-Lux 4’ün de kasım ayında yaklaşık 1120 dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor.

Leica S
LEICA S
Leica’nın son tanıttığı cihaz ise orta formatlı fotoğraf makinesi S. Leica S2’nin yerini alan S profesyonel anlamda fotoğraf çeken kullanıcıları hedefliyor. 37,5 megapiksel CCD sensöre sahip oluşu çekilen görüntülerdeki detayları artırıyor ve daha grensiz fotoğraflar çekilebiliyor. Leica, otomotaik odaklama sisteminin geliştirildiğini ve veri transfer hızının 166 Mbps’ye kadar yükseltiğini belirtiyor. Kullanıcılar bu sayede saniyede 1,5 kare hızınad 32 adet RAW görüntü çekebiliyor. Cihazın 920 bin noktalı 3 inç ekranında darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olmasını sağlayan Corning Gorilla Glass kullanılıyor. Leica S’te halihazırda sahip olduğunuz S-System lensleri kullanabiliyorsunuz. Cihaz GPS’i de destekliyor. Cihazın GPS’e sahip oluşu da kullanıcıların fotoğraflarını harita üzerinde etiketlemesi anlamına geliyor. Leica, Hasselblad lensleri kullanmak isteyen kullanıcıları da unutmayarak H adaptörü sunuyor. Leica S’in fiyatının oldukça yüksek olduğunu belirtmemiz gerek. Aralık ayında piyasaya sürülecek olan cihazın satış fiyatı tam olarak 26 bin dolar.