reklamı kapat

POPÜLER

Leica D-Lux 7
Leica D-Lux 7

Leica deneyimini uygun fiyata sunan fotoğraf makinesi: Leica D-Lux 7 [Video]

Leica, yeni fotoğraf makinesi D-Lux 7’yi fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. 17 megapiksel Four Thirds MOS sensörü bünyesinde barındıran makinenin ISO hassasiyeti maksimumda 25.600’e kadar çıkıyor. F/1.7-2.8 diyaframlı lens sayesinde düşük ışıkta da başarılı bir performans sergileyen Leica D-Lux 7, saniyede 30 saniyede 4K video kaydına da destek veriyor.

Makinenin MP4 formatında 100 mbps desteği sunduğunu da belirtelim. Optik olarak stabilize edilmiş lens, 24-75mm eşdeğer F1.7-2.8 Vario-Summilux lensini kullanıyor. Fiziksel diyafram halkasına ek olarak, lensin üst kısmı, çekim oranları arasında, 3: 2, 16: 9, 1: 1 ve 4: 3 dahil olmak üzere, değiştirilebiliyor. Lensin yanında farklı odaklama modlarını seçmek için uygun bir anahtar da bulunuyor. 2,76 milyon noktalı elektronik vizörün tercih edildiği makinenin arka kısmında 1,24 milyon noktalı 3 inç LCD dokunmatik ekran mevcut. Leica’nın 1.025 mAh kapasiteli BP-DC15 lityum iyon pilinden güç alan Leica D-Lux 7, microUSB bağlantısı üzerinden şarj ediliyor. Bluetooth ve Wi-Fi gibi bağlantı noktalarının tercih edildiği Leica D-Lux 7, iOS ve Android’li cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica’nın son efsanesinin fiyatı ne kadar olacak?

Fotoğraf makinesiyle çekilen fotoğraf kablosuz olarak mobil cihazlara aktarılabiliyor.  Ön siparişle satışa sunulan Leica D-Lux 7’nin satış fiyatı ise 1.195 dolar olacak.

İlginizi çekebilir

Leica D-Lux 7’nin tanıtım videosu