reklamı kapat

POPÜLER

sigma

Sigma’dan 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sport lens

Sigma, Photokina 2018’de sergilediği 70-200 mm F2.8 DG OS HSM Sport lensini satışa sunuyor. Yurt dışında bu ayın sonunda piyasaya sunulacağı belirtilen lens F/2.8 diyafram değeriyle fark yaratıyor.

Özellikle düşük ışık koşulunda başarılı performans sergileyen lens Canon EF, Nikon F ve Sigma SA adaptörlerle uyumlu şekilde çalışıyor. 11 bıçaklı diyafram düzeniğiyle gelen lens bu sayede bokeh olarak tabir edebileceğimiz arka plan bulanıklaştırmasını iyi bir şekilde gerçekleştiriyor. Otomatik ve elle netleme yapabilmeye imkan tanıyan lenste 4 durağa kadar optik görüntü sabitleme sistemi bulunuyor. Düğün veya diğer etkinlikler gibi düşük ışık koşullarında çekim yapanlara büyük kolaylık sağlayan lens aynı zamanda spor gibi hızlı hareket eden konuları çekerken de ideal bir lens. 70-200 mm f / 2.8’in hızlı ve çok yönlü bir lens olduğu belirtiliyor.

Süper çok katmanlı lens kaplaması, parlama gölgelenmesini azaltıyor ve tüm zoom aralığında yüksek görüntü kalitesi sağlıyor. Düşük ışık koşullarında dahi telefoto yakınlaştırma çekimi sağlayan lens Nikon DSLR’lar için optimize edilmiştir. Lens aynı zamanda 105-300 mm’lik bir odak uzaklığına sahip olacak şekilde daha küçük APS-C boyutlu sensörler ile de kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sigma lensin yurt dışı satış fiyatı ne kadar?

Sigma 70-200mm f/2.8 EX lensin yurt dışı satış fiyatı ise 1.079 dolar.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni akıllı saati Watch Series 4