reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung’un oyuna özel katlanabilir akıllı telefonu gündemde

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, 20 Şubat tarihinde Galaxy S10 ailesiyle geliyor. Ancak firma kapalı kapılar ardında bir başka katlanabilir model daha planlıyor.

Tam 2.000 – 2.500 dolar bandında satılacağı söylenen katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, geçen gün özel bir 5G versiyonu ile gündemde gelmişti. Ancak LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılan patentlere bakılırsa firma başka bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde daha çalışıyor. Bu modelin bünyesine eklenen fiziksel kontrolcüler ile direkt olarak oyuna odaklandığı söyleniyor ve görülüyor. Bir oyun telefonu geliştirdiği sık sık gündeme gelen Samsung, bu konuda tercihini katlanabilir tarafta kullanacak gibi görünüyor. Ancak bu durum kullanıcılar için çok kötü görünüyor. Biliyorsunuz oyun odaklı telefonlar normalden daha pahalıya satılıyor. Bu açıdan patenti alınan bu modelin 3 bin dolara yaklaşabileceği akıllara geliyor. Ancak bu telefonun hiç bir zaman gerçeğe dönüşmeme ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold hakkındaki bilgiler şöyle

Bildiğiniz üzere Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Katlanabilir telefonun pil kapasitesi konusunda iki farklı bilgi var. Bazı kaynaklar 6.200 mAh (2 x 3.100 mAh), bazı kaynaklar ise 4.400 mAh (2 x 2.200 mAh) pilden bahsediyor. Modelin arkasında kesin olarak üçlü kamera sistemi yer alıyor. Önde ise çift kameranın yer alabileceği konuşuluyor.

İlgili Video

Modelin prototip hali böyle gözüküyor