reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Lite Huawei P30 Huawei P30 Pro

Huawei P30 Lite’ın teknik detayları ve çıkışına yönelik kilit bilgiler

Huawei P30 ve P30 Pro modelleri geçtiğimiz günlerde önemli detaylar kazanmıştı. Şimdi ise ailenin en altındaki Huawei P30 Lite hakkında bilgiler var.

Uzun zamandır gündemde gelmeyen Huawei P30 ailesi, yakında karşımıza çıkıyor. İşte bu ailenin en altındaki model Huawei P30 Lite, diğer modellerden daha erken gelecek deniyor. Buna göre telefon şubat ayının sonunda raflardaki yerini alıyor. Diğer modellerin ise mayıs ayı sonunda satışa çıkacağı gelen bilgiler arasında bulunuyor. Buna ek olarak modelin tasarımı ve teknik detayları hakkında da bilgiler var. Bunlara göre Huawei P30 Lite, su damlası çentikli bir tasarıma sahip. Oldukça ince çerçevelerinin olduğu söylenen telefon, bünyesinde 6 inç boyutunda Full HD+ bir LCD ekran taşıyor. Gücünü Kirin 710 işlemciden alacağı söylenen modelin, arkasında üçlü kamera kullanılacak deniyor. Burada 20 megapiksel + 16 megapiksel + 2 megapiksellik bir kurulum bizleri bekliyor. Bu modelin bazı marketlerde Nova 4e adıyla satılacağı da elde edilenler arasında öne çıkıyor. Modelin fiyatı hakkında henüz bir yorum yapılamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Lite Huawei P30 Huawei P30 Pro

Huawei P30 Lite üstüne konumlandırılan P30 ve P30 Pro ise içinse şunlar bekleniyor

Hem Huawei P30 hem de P30 Pro modellerinde OLED ekran (6,1 ve 6,5 inç) yer alıyor. İki telefona da Kirin 980 işlemci ile güç verecek Huawei’nin, normal modele 8GB, Pro modele ise 12 GB RAM koyacağı söyleniyor. Söylendiği kadarıyla P30’un arkasında Mate 20 Pro’da kullanılan ile aynı üçlü kamera modülü yer alıyor. Bunun merkezinde Sony IMX600 sensörün bulunduğu belirtiliyor. P30 Pro’da ise daha gelişmiş yeni bir kamera kurulumu kullanılacak gibi görünüyor. Firmanın burada Oppo gibi periskop benzeri bir yapı kullanarak yüksek yakınlaştırma sunmayı planladığı belirtiliyor. Bu kamera sisteminin merkezinde ise 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel IMX607 sensör yer alacak deniyor. İki modeli de su damlası olarak geçen ve ön kamerayı içerisine alan bir ekran çentiği üzerine kuran firmanın, ekrana entegre parmak izi sensörü kullanacağı söyleniyor. Hepsine ek olarak telefonlarda 40W değil 22.5W gücünde bir hızlı şarj sisteminin kullanılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni modeli P Smart 2019