reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy Fold, önemli bir eksiğiyle gündemde

Sonunda resmi olarak lanse edilen katlanabilir akıllı telefon modeli Samsung Galaxy Fold, ortaya çıktığı kadarıyla önemli bir eksiğe sahip.

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, 1.980 dolar fiyat etiketiyle çok yakında Türkiye dahil birçok bölgede satışa çıkıyor. Bu açıdan merakla beklenen telefon, ortaya çıktığı kadarıyla 3.5 mm kulaklık girişine sahip değil. Galaxy S10 ailesine 3.5 mm kulaklık girişi koyan firma, akıllı telefon dünyasının geleceğini oluşturan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold modelinde ise tam tersi bir yol izlemiş durumda. Kulaklık girişine ek olarak microSD yuvası da bulunmayan telefon, kitap gibi açılan tasarımı ve katlanabilen tek parça ekranıyla oldukça dikkat çekiyor. Ancak model fiyatı nedeniyle birçok kişi çok uzakta yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylarla geliyor

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAM ile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video