reklamı kapat

POPÜLER

paulwalkercrash

Paul Walker’ın hayatını kaybettiği Porsche kazasıyla ilgili yeni gelişme

Paul Walker’ın 2013 yılında hayatını kaybettiği kazanın ardından kızı tarafından açılan dava gelen bilgilere göre sonuçlanmış durumda.

Hızlı ve Öfkeli serisinde canlandırdığı Brian O’Conner rolüyle dünyaca üne kavuşan Paul Walker‘ın ölümü üzerinden yaklaşık dört yıl geçti. Geçirdiği talihsiz trafik kazası sonucunda olay yerinde yaşamını yitiren Walker’ın cenazesinin ardındansa hareketli bir süreç başladı. Başarılı oyuncunun kızı Meadow Walker, babasının Carrera GT ile yaptığı kazadan Porsche‘yi sorumlu tutmaya başlamıştı. Bir süre sonra bu iddiasını mahkemeye taşıyarak dava sürecini başlatan Meadow Walker’ın avukatları, 605 beygir gücündeki araçta yeterli güvenlik önlemi olmadığını iddia etmişti.

Koşulları gizli tutulan anlaşma imzalandı

Bunun da ötesinde oyuncunun kazanın ardından hemen yaşamını yitirmediği, araçtaki hatalı emniyet kemeri yüzünden Paul Walker’ın içeride sıkıştığı ve ölüme bunun sebebiyet verdiği iddia edildi. Meadow Walker’ın bu iddiasına yaklaşık iki ay sonra cevap veren Porsche, Paul Walker’ın bilerek ve gönüllü olarak 2005 Carrera GT konusundaki tüm risk ve tehlikeyi bilip bunu üstlendiğini iddia etti. Karşılıklı suçlama ve iddialarla geçen mahkeme süreciyse görünüşe göre artık son buldu. Amerika’da yürütülen yargı süreciyle alakalı yerel basından yapılan açıklamaya göre Porsche ve Meadow Walker arasında bir anlaşma sağlandı. Maddi detaylara dayandığı düşünülen bu anlaşmanın koşul ve maddelerinin ne içerdiğiyse henüz bilinmiyor. Gizli tutulmasıyla ilgili özel bir çabanın olduğu söylenen anlaşmanın Paul Walker hayranları tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu.