reklamı kapat

POPÜLER

Google Arcade

Google, yeni girişim “Arcade” ile beklenmedik bir alana giriş yapıyor

İnternet devi Google biliyorsunuz birçok farklı alanda aktif olarak yer alıyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre bunlar arasına ilginç bir alan daha dahil oluyor.

Bloomberg‘in haberine göre Google, Arcade isimli gizli bir sosyal oyun girişimi üzerinde çalışma gösteriyor. Bu projenin arkasında 17 yaşında Facebook’a stajyer olarak giren ve daha sonra Google’a geçen 22 yaşındaki Michael Sayman bulunuyor. İnternet devinin resmi olarak onayladığı bu girişim, sosyal ibaresini diğer sosyal medya ağlarından almıyor. Bu yeni girişimden çıkacak oyunlar için kişilerin kendi telefonlar numaraları üzerinden yeni profiller oluşturacağı söyleniyor. Biliyorsunuz bir oyun büyüdüğü zaman kendi içerisinde bir sosyal medya halini alıyor. İşte yeni girişimde direkt olarak buna odaklanıldığı görülüyor. Arkadaşlar ile mobil oyunculuğa odaklandıkları dışında Arcade hakkında bilgi vermeyen firma, ilginç bir çalışma içerisinde bulunuyor. Yeni girişimden çıkacak ilgi uygulamanın / oyunun bu yaz aylarında yayımlanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Projenin başındaki Michael Sayman‘ın mobil oyun ve uygulama konusunda önemli çalışmaları bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Google ve Arcade”

Şimdilik deneysel projelerin yürütüldüğü Area 120 içerisinde yer aldığı belirtilen yeni girişim, gerçekten ilginç görünüyor. Oyunları sosyal hale getirmeye farklı bir açıdan yaklaşmaya çalışan girişim, doğru adımlarla öne çıkabilir gibi görünüyor. Henüz yolun başında olunduğunu belirtilen şirket, Area 120 ile güzel işlere imza atıyor. Fakat bu oluşumdan çıkarak çok büyük hale gelmiş bir girişim henüz bulunmuyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni VR uygulaması