reklamı kapat

POPÜLER

Google Google+

İddialar arttı; Google’ın önemli servisi yakında kapanıyor mu?

İnternet devi Google‘ın geçmişinde birçok başarısız deneme bulunuyor. Birçok servisi kimse kullanmadığı için kapatan firma, bunlar arasına bir yenisi daha ekleyecek gibi duruyor.

Bahsettiğimiz bu servis eminiz uzun süredir bir kere bile giriş yapmadığınız sosyal ağ Google+. 28 Haziran 2011 tarihinde davetiye bazlı başlayan, 20 Eylül 2011’de ise herkese açılan sosyal medya kanalı, sona yaklaşmış görünüyor. Bunun arkasında ise Google Fransa’nın kısa süre önce Google+ hesabını resmi olarak kapatacağını duyurması yer alıyor. Takip eden kişileri resmi Facebook ve Twitter hesaplarına yönlendiren Fransa ekibi, öne çıkamadan yaşamaya devam eden sosyal medya kanalı için sonun başlangıcını yapmış gibi duruyor. Bu tarz bir hamlenin genel merkezin onayı olmadan yapılması pek mümkün görünmüyor deniyor. Bu açıdan genel bir kapatma planlanıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google+, zamanında çok büyük kitlelere hitap etmişti

2015 yılında 500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı belirtilen sosyal medya kanalı, genel olarak daha ciddi konulara ve içeriklere hitap ediyor. Bu açıdan gençleri ve eğlence amacını tam olarak yakalayamayan platform, özellikle Türkiye’de neredeyse hiç kullanılmıyor. Son dönemde Facebook’un bile gözden düştüğü açıkça görünüyor. Özellikle gençler artık Instagram, Twitter ve Snapchat üçgeninde zaman geçiriyor.

İlgili Video

Şirketin yeni tanıttığı ilginç servislerinden