reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YouTube
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YouTube

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi YouTube kanalı yayında

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için resmi bir YouTube kanalı açıldı. Yayın hayatına başlayan kanal, sosyal medyanın etkisini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Erdoğan Dijital Medya kanalından resmi olarak duyurulan Recep Tayyip Erdoğan için açılan YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz. Haberi yazdığımız saat itibariyle 24 bin kadar abonesi bulunan kanalda şimdilik sadece “G20 Osaka Liderler Zirvesi Basın Toplantısı” videosu bulunuyor. Zamanla birçok konuda zenginleştirileceği tahmin edilen kanalın, sürekli olarak aktif tutulacağı da belirtiliyor. Diğer sosyal medya platformundan aktif olarak hesabı bulunan Recep Tayyip Erdoğan, YouTube aracılığıyla video içerik konusunda da paylaşımlarını artıracak gibi görünüyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YouTube
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için açılan YouTube kanalı siyaset dünyasında bir ilk oluşturmuyor

Siyasiler son yıllarda sosyal medyaya hiç olmadığı kadar daha fazla önem veriyor. Yeni neslin dikkatini çekmek adına başta Facebook ve Twitter olmak üzere Instagram ile YouTube dahi tüm platformları kullanan siyasetçiler, böylelikle gençlere ulaşmaya çalışıyor. Biliyorsunuz gençler artık geleneksel medya ve televizyon ile vakit geçirmiyor. Bu nedenle de onlara ulaşmanın en kolay yolu sosyal medyadan geçiyor. Ancak bunun bazı olumsuz etkileri de olabiliyor. Sosyal medya üzerindeki sahte hesaplardan adayları / siyasetçileri kötüleyen yalan içerikler paylaşılabiliyor. Bu içeriklerin hızlı yayılmasını önlemek halen çok mümkün olmadığı için de sosyal medya kanallarında uyanık olmak gerekiyor. Bu durum sadece siyaset ile geçerli değil. Sosyal medya içerisinde karşımıza çıkan hemen her içeriğe şüpheyle yaklaşmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın YouTube’a getirdiği en yeni özellik