reklamı kapat

POPÜLER

yerli savas ucagi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli savaş uçağı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli savaş uçağı hakkında açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi F-35’leri vermemekle tehdit edenlere en güzel cevabı, kendi milli savaş uçağımızla vereceğiz. Tasarımından üretimine her aşamada yerli olacak savaş uçağımızı inşallah 2023’te hangardan çıkaracağız” dedi.  Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Hem kendi sınıfının en iyisi olacak hem de bizi, dünyada bu teknolojiyi geliştirebilen 3 ülkeden biri haline getirecek Akıncı insansız hava aracını uçurduk. Şu anda buna da sahibiz. Yüksek irtifa, ağır yüklü bomba taşıyabilen böyle bir insansız hava aracına kavuştuk. Şimdi yakında bu da hizmete alınıyor. Tamamen milli tasarım olan Gökbey helikopterimiz de test uçuşları sonrası seri üretime geçecek. Daha fazla mühimmat taşıyan son teknoloji elektronik harp ve silah sistemleriyle donatılmış, dünyada sadece iki örneği bulunan ağır sınıf taarruz helikopteri projesine de başladık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Erdoğan, yerli savaş uçağı açıklamasıyla birlikte HİSAR-A Füze Sistemi hakkında da konuştu

Erdoğan, HİSAR-A Füze Sistemi’ne ilişkin, “Bu sistemi mümkünse hemen Suriye sınırımıza yerleştirerek önemli bir eksiğimizi gidermiş olacağız” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bozdoğan füzemizi en kısa sürede envantere alacağız” dedi.

Türk savunma sanayisinin sadece bugünün ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp geleceğin harp teknolojilerini de şimdiden tasarlayıp, hazırlıklarını yaptığını belirten Erdoğan, bu konularda en önemli işin tasarım olduğunu, bunu, güçlü gençlikle başaracaklarını ifade etti.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu