reklamı kapat

POPÜLER

Apple Tim Cook Sosyal medya

Tim Cook, şaşırtan sosyal medya açıklamasıyla gündemde

Dünyanın en değerli şirketi Apple‘ın başındaki isim Tim Cook, kısa süre önce sosyal medya için çok ilginç bir açıklamada bulundu. CEO’nun bu düşüncesi günümüzde herkes için geçerli görünüyor.

Artık hayatımızda başta Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram olmak üzere birçok sosyal medya kanalı bulunuyor. Ancak hepimiz biliyoruz ki bu platformlar çocuklara uygun değil. Zaman zaman gerçekten çok rahatsız edici içeriklerin paylaşıldığı sosyal medya platformları, aslına bakarsanız bırakın çocukları gençleri bile kötü etkiliyor. Bu konuda Apple CEO’su Tim Cook da farklı düşünmüyor. Geçtiğimiz gün İngiltere’de konuşan teknoloji dünyasının en önemli ismi, “Bir çocuğum yok, fakat bir yeğenim var ve ona bazı sınırlamalar koydum. Benim de izin veremeyeceğim şeyler var ve sosyal medya kullanımı da onlardan biri.” gibi oldukça dikkat çekici bir açıklamada bulundu. Başarıya ulaşmak için tüm teknoloji kanallarını kullanma zorunluluğumuz olmadığını belirten CEO, kendisinin birçok sosyal medya kanalını kullanmadığını belirtti.

Sosyal medya konusunda herkes dikkatli olmak zorunda

Özellikle yeni neslin teknoloji ile çok erken tanışması toplumsal bazı çöküntülere neden oluyor. Sosyal ve kültürel açıdan büyük sorunlar yarayan bu yeni medya kanalları, özellikle belirli bir yaşa kadar çocuklardan mutlaka uzak tutulması gereken yerler arasında yer alıyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?