reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon pazarına girecek ilk isimler belli oluyor

Akıllı telefon sektörünün bir sonraki büyük değişimi katlanabilir modeller üzerine olacak. Bu doğrultuda katlanabilir akıllı telefon pazarına girecek ilk isimler de belli olmaya başladı.

Önümüzdeki yıl akıllı telefon dünyasında sık sık katlanabilir telefon kelimesini duyacağız. ZTE’nin detaylarına burada ulaşabileceğiniz Axon M ile başlangıcı yaptığı alan, söylendiği kadarıyla uzak doğu merkezli şirketin ilgisini oldukça çekiyor. Digitimes’ın haberine göre bu alana Huawei, Oppo, Samsung ve LG gibi firmalar kesin olarak girmek istiyor. Huawei’nin 2018 sonunda, Samsung’un 2018 içerisinde, Apple’ın ise 2020 yılında katlanabilir akıllı telefonun satışa sunmak istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ortak olarak dikey ve yatay konumda iki farklı ekranı yan yana getirecek telefonlar, istenirse bu ekranlarda farklı içerikler gösterebilecek. Yine istenirse iki ekranı tek bir ekran haline de getirecek modeller, çok yüksek ihtimalle aradan çerçeveyle birbire bağlı gövde yapısını kullanacak. Bu ekranların büyük çoğunluğu da Samsung Display ile LG Display firmalarından gelecek.

En fazla merak uyandıran model Samsung Galaxy X

SM-G888 kod adıyla geçen Samsung katlanabilir akıllı telefon modelinin tam olarak nasıl görüneceği henüz bilinmiyor. Dış menteşe ve esnek OLED ekran ile gelmesi pek mümkün görünmeyen telefon, büyük ekranı küçük gövde içerisinde sunarak fark yaratmak istiyor. Başlangıçta 100 bin adet üretileceği ve sadece Güney Kore’de satışa çıkabileceği konuşulan Galaxy X, en çok merak edilen modeller arasında yer alıyor. Oppo ise sadece üst bölümü katlanabilen bir model hazırlığında bulunuyor.