reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO

OPPO’nun katlanabilir akıllı telefonuyla garipliklere hazır olun

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden OPPO‘nun katlanabilir akıllı telefonu için alığı patent ortaya çıktı. Firmanın bu alandaki düşüncesi çok garip görünüyor.

Özellikle Çin pazarında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan OPPO, katlanabilir akıllı telefonu için aldığı patent ile herkesi şaşırtmış durumda. Yukarıda görebileceğiniz üzere daha önce karşımıza çıkanlara hiç bezemeyen telefon, garip bir deneyim sunacak gibi duruyor. Sadece üst bölümü katlanabilen bir telefon hayal eden şirket, böylelikle rakiplerden ayrılıyor. Biliyorsunuz diğer firmalar ortadan katlanabilir akıllı telefon modelleri üretmek için çalışmalar yapıyor. Çinli üretici ise sadece üst bölümü katlayarak daha pürüzsüz bir geçiş peşinde gibi. Bu tarz bir yapının sunacağı kullanıcı deneyimi büyük merak uyandırırken, şirketin bu tasarımı özel bir amaç için de seçmiş olabileceği konuşuluyor. Katlanabilir ekranlar yaygınlaşmaya başlamış olmasına rağmen esnek devre kartı ile bataryalar halen piyasada yaygın olarak bulunmuyor. Bunu sadece ekranı katlanabilen bir modelle aşmayı düşündüğü tahmin edilen üretici, sürece gerçekçi bakmak istiyor.

OPPO bu telefonu gerçeğe dönüştürür mü?

Patentin alınması elbette bu akıllı telefonun gerçeğe dönüşeceği anlamına gelmiyor. Şirketler bu tarz patentler ile geleceklerini garanti altına almak istiyor. 2018 yılında sayılarının ciddi anlamda artacağını düşündüğümüz akıllı telefonların bilmeyenler için Apple’ın da radarında olduğunu belirtelim. Firmanın 2020 yılında bu alana gireceği belirtirken, Samsung ise “Galaxy X” ile başlangıcı seneye yapmaya hazırlanıyor.