reklamı kapat

POPÜLER

roush729mustang

3D yazıcıyla üretilmiş parçalarıyla Roush 729 Mustang’e yakından bakın [Video]

Mustang’in imza olmuş jenerasyonlarından birisinden esinlemeler taşıyan Roush 729 Mustang, 700 beygirin üzerinde güçle karşımızda.

SEMA 2017‘de sergilenmek üzere geçtiğimiz ay içerisinde ilk detayları paylaşılan modeller arasında yer alan Roush Performance imzalı Mustang fuarın başlamasıyla karşımıza çıktı. Geliştirme sırasında eklenen parçaları 1970 Boss 429 Mustang‘den esinlenerek eklenen araç yeşil renk seçeneğiyle de efsaneye atıfta bulunuyor. Stok versiyona oranla üzerindeki geniş gövde kitiyle dikkat çeken modelde kaput üzerindeki parça ve çamurluklardaki eklentilerin üç boyutlu yazıcı kullanılarak üretilmesi işin içerisine teknolojinin de keyifli bir şekilde dahil olmasına yardımcı olmuş.

Karaktere uygun performans

Ön tampon eklentisi, marşpiyel, ayna kapağı ve arka kanat bölümlerinde karbon fiber parçaların kullanıldığı Roush 729 Mustang’in ön ızgarası da karakterde değişim yaratacak şekilde elden geçiriliyor. 20 inç‘lik Vossen jantlar ve Brembo fren diskleriyle tamamlanan donanımları altyapıda ayarlanabilir süspansiyonlar tamamlıyor. Roush ekibinin araç içerisinde yaptığı değişimler için de oldukça radikal diyebiliriz. Arka koltukları tamamen kaldırarak roll cage eklemesi yapılan modelde, Recaro yarış koltukları ve karbon detaylar burada dikkat çeken değişimler arasında. Canavarın performans sayfasındaysa bizleri Roush / Ford Performance imzalı yeni bir süperşarj kiti karşılıyor. 5.0 litrelik V8 motora entegre edilen bu yeni ünite bizlere 700 beygirin üzerinde güç ve 826 Nm tork olarak dönmekte. Fiyatıyla ilgili herhangi bir bilginin paylaşılmadığı model meraklılarıyla buluşmak için sahnede.

VİDEO