reklamı kapat

POPÜLER

Oppo

Katlanabilir ekranlı Oppo telefonun tanıtım tarihi belli oldu

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtmasının ardından diğer şirketlerden de katlanabilir telefonla ilgili haberler duymaya başladık. Çinli şirket Oppo’dan teknoloji dünyasının ilgisini çekecek önemli bir haber geldi.

Oppo’nun ürün müdürü teknoloji sayfası Tweakers’a katlanabilir ekranlı telefonun yolda olduğunu açıkladı. Katlanabilir ekranlı telefonun önümüzdeki yılın şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacağını belirten yönetici telefonun özellikleri ve fiyatı hakkındaki bilgileri ise paylaşmadı. Bu yılın başında hem telefon hem de tablet olarak kullanılabilen cihaz için patent alan Oppo’nun telefonunda Nokia’nın teknolojilerini de kullanması bekleniyor. Bu haftanın başlarında Oppo, şirketin Nokia ile bir patent lisans anlaşması imzaladığını açıklamıştı. Bu, Oppo’nun Nokia tarafından patentlenmiş teknolojileri kullanmasını mümkün kılıyor.

Ayrıca Wang, Oppo’nun 2020 yılında selfie kamera için bir delikli bir akıllı telefon piyasaya çıkarmayı planladığını da bildirdi. Görünüşe bakılırsa, Çinli üretici henüz böyle bir modele hemen ihtiyaç duymuyor. Samsung ve Huawei’nin ekrana dahil olan bir selfie kameralı ilk akıllı telefonlarını önümüzdeki günlerde tanıtacağı konuşuluyor. Bu modellerin Samsung Galaxy A8s ve Huawei Nova 4 olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı Oppo telefonun fiyatı ne olacak?

Yazının başında da belirttiğimiz gibi telefonun fiyatı henüz açığa çıkmasa da telefonun yüksek fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonunun 2.000 doların üzerinde satışa sunulacağı ifade ediliyor. Oppo imzalı telefonun da 1.500-2.000 dolar fiyat aralığında olacağı iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Samsung’un akıllı telefon prototipi