reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon
Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon
Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon
Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon
Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon

İşte katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy X’de yer alacak “gizli ekran”

Samsung‘un dün yeni bilgileri ortaya çıkan katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy X, bugün gizli ekran yapısıyla gündemede. Telefon için heyecan gittikçe artıyor.

Samsung‘un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy X, dün duyduğumuz kadarıyla 2019’un başında karşımıza çıkıyor. Winner kod adıyla geliştirildiği öğrenilen telefon, alınan patentin gösterdiği kadarıyla bünyesinde “gizli bir ekran” taşıyor. Bu ekranın cihaz katlandığı zaman ortaya çıktığı görülüyor ve çok önemli bir amacı üstleniyor. Katlanabilir akıllı telefon geliştiren firmalar, sağlamlık sorunları nedeniyle cihazın sürekli olarak açılıp kapanmasını istemiyor. Bunun için konulan bu gizli ekran, kişilerin bildirimler ve tarih / saat için telefonu açmasına gerek bırakmıyor. Bu sayede diğer isimler gibi telefonların ömrünü artırmak isteyen Samsung, mantıklı bir tasarım tercih ediyor. Telefon katlandığı zaman otomatik olarak açılacağı belirtilen ikincil ekran, içerik girişine de izin verecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy X hakkında başka neler biliyoruz?

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek deniyor. Kesin olarak içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, genel olarak eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S ve Note serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. 2019’un ikinci yarısından sonra daha fazla kişiye hitap edeceği söylenen Galaxy X, yine kesin olarak hiç ucuz olmayacak. Sağlam kaynakların göre ilk modelinin tam 1.850 dolar fiyatı olacak. Buna ek olarak sadece 300 bin veya 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, 2019’da damga vurmaya geliyor.

İlgili Video

Şirketten tepki çeken reklam filmi