reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy X katlanabilir akıllı telefon

Samsung Galaxy X gibi katlanabilir akıllı telefon modelleri için kötü haber

Samsung‘un gündemden düşmediği katlanabilir akıllı telefon modeli herkes tarafından merakla bekleniyor. Bu konuda çalışan başka firmalar da bulunurken, sürecin son kullanıcıya ulaşması şu an için zor görünüyor. Peki bunun arkasında tam olarak ne var? Qualcomm’un görüntü teknolojisi ürün yöneticisi Salman Saeed cevabı veriyor.

Şu an biliyorsunuz katlanabilir akıllı telefon kategorisini gerçek anlamda oluşturacak ilk isim Samsung olacak gibi duruyor. Galaxy X olarak isimlendirdiğimiz telefonunu CES 2018’de gizli şekilde sergileyen şirket, bu model için birçok patent de alıyor. Ancak Samsung dahil kimse şu an esas çıkışına hazır bulunmuyor. TechRadar internet sitesine konuşan Salman Saeed, sorunun özellikle ekran tarafında olduğunu belirtiyor. Katlanabilir akıllı telefonların önünde daha yıllar olduğunu belirten yönetici, bu cihazları merakla bekleyenleri üzüyor. Tüm bu gecikmenin arkasında ise dayanıklılık ve teknik sorunlar bulunuyor. Saeed, ekran mimarisindeki transistörlerin en zayıf bağlantı olduğunu söyleyerek, piksellere güç sağlamaktan sorumlu bileşenlerin gündelik kullanıma dayanacak kadar esnek olmadığını vurguluyor. Bu gerçekten büyük önem arz ediyor çünkü telefonlar elimizden düşmüyor. Bir katlanabilir akıllı telefonun da günde yüzlerce kez açılıp kapatılacağı açıkça görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Mobile CEO’sundan katlanabilir akıllı telefon açıklaması

Samsung Mobile CEO’su DJ Koh, geçtiğimiz ay Galaxy X için kendilerine güvendiklerini belirtmiş ve telefonun bir pazarlama hilesi olmadığını söylemişti. Yani gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon hazırladıklarını söyleyen yönetici, bu yeni kategoriyi başlattıkları zaman en iyi kullanıcı deneyimini sunacaklarını belirtiyor. Bu açıdan kendilerine inanılmasını isteyen DJ Koh, telefonun çıkış tarihi hakkında ise bir bilgi vermiyor. Ancak yönetici her şey hazır olmadan çıkış yapmayacaklarını da söylüyor. Bu ve üstteki açıklamalar da katlanabilir akıllı telefonlar için 2018 ihtimalini ortadan kaldırıyor. Dün duyduğumuz kadarıyla Apple kendi akıllı telefonunu 2020 gibi planlıyor.

İlgili Video

Bu cihazları görmekten daha çok uzaktayız