reklamı kapat

POPÜLER

HTC

HTC için heyecan yaratan yeni akıllı telefon söylentileri

Akıllı telefon pazarının gerilerdeki isimlerinden HTC, heyecan yaratan yeni bir akıllı telefon çalışması yapıyor. Bu modelin güçlü rakipler karşısına çıkacağı söyleniyor.

Gelen son bilgilere göre HTC, bir oyun telefonu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bunun için birkaç oyun firmasıyla görüşme halinde olduğu söylenen firma, bu popüler alana girmek istiyor gibi duruyor. Henüz kesin bilgilerin yer almadığı süreç, HTC imzalı bir oyun telefonunun hemen çıkmayacağını da gösteriyor. Bazı kaynaklar model için 2019 sonu hatta 2020 başından bahsediyor. Şu an oyun telefonu denildiği zaman akla Xiaomi Black Shark, Razer Phone, Asus ROG Phone ve ZTE Nubia Red Magic geliyor. Buna ek olarak 2018’de firmadan kesin olarak yeni akıllı telefonlar geliyor. 2018’in üçüncü ve dördüncü çeyreğinde gelecek telefonların, orta ve üst seviyede yer alacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Esas ilginç model “HTC Exodus” olacak

Geçtiğimiz aylarda resmi olarak geleceği müjdelenen model, blok zinciri altyapısı üzerine kuruluyor. Bilmeyenler için blok zinciri içerisindeki kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen dağınık bir veritabanı olarak geçiyor. Bu yapıda veriler tek bir merkezde tutulmuyor ve bu da çok ciddi bir güvenlik artışı anlamına geliyor. Günümüzde sık sık yaşanan saldırılara karşı büyük önem arz eden bu altyapı, bitcoin‘in de arkasında bulunuyor. İşte bu doğrultuda geliştirilen modelde evrensel kripto para cüzdanının, kripto paralara destek veren donanım yapısının ve merkezi olmayan uygulamaların yer alacağı söyleniyor. Satışa çıkan Exodus telefonlar arasında blok zinciri oluşturulabileceği de söylenirken, “bitcoin, Lightning Networks, ethereum, dfinity” gibi destekleri de kullanıcılara verilecek deniyor.

İlgili Video

Dikkat çeken özellikleriyle şirketin üst düzey modeli U12+