reklamı kapat

POPÜLER

HTC LOG Tasarım

HTC imzalı merak uyandıran yeni amiral gemisi geç kalacak

Akıllı telefon dünyasının eski efsanelerinden olan HTC, yeni nesil rekabetin içerisinde şansını bir kez daha deneyecek. Ancak bu hemen olmayacak.

HTC, uzun zaman önce çıkardığı akıllı telefon modelleriyle Android pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın üst seviye telefonları çok seviliyor ve çok takdir topluyordu. Ancak firma şaşırtıcı şekilde bu rekabette kalıcı olamadı ve daha sonra telefon bölümünü Google’a sattı. Bunun üstüne özellikle VR (Sanal Gerçeklik) tarafına ve orta seviye basit telefonlara odaklanır hale gelen üretici, geçtiğimiz aylarda nisan ayında üst seviye bir amiral gemisi Android telefon tanıtacak haberiyle ses getirmişti. Bu telefon henüz gelmedi ve yakında gelecek gibi de görünmüyor. Telefonun özellikle Çin merkezli son tedarik sorunları ve bazı üretim hatlarının kapatılması nedeniyle ertelendiği belirtiliyor. Burada telefonun kesinlikle rafa kaldırılmadığı ancak yeni yıla kalmış olabileceği aktarılıyor. Bu telefon hakkında halen ortaya çıkmış detaylı bir sızıntı ise bulunmuyor.

Ancak HTC imzalı bu akıllı telefon modelinin bazı “metaverse” özelliklerine sahip olacağı ve bir AR/VR temeli taşıyacağı iddia ediliyor. Henüz bunların ne olduğu bilinmezken, hazırlanan telefonun çok büyük bir devrim yapmadığı takdirde öne çıkması pek olası görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia gibi Android telefon pazarını tam olarak değerlendiremeyen üretici, yine de yeni telefonu ile merak uyandırıyor. Türkiye’de halen aktif olarak yer alan HTC’nin bahsi geçen telefonu yüksek ihtimalle resmi lansman öncesinde detaylı olarak sızdırılacaktır.

HTC’nin esas odak noktası ise söylendiği kadarıyla 2022’de de VR ve AR cihazlar olacak. Firmanın buradaki çözümleri gerçekten çok iyi çalışıyor. Şirket metaverse geleceği için kesinlikle kilit isimler arasında yer alıyor.

HTC imzalı yeni telefon merak edilirken bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket