reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12+
HTC U12+
HTC U12+

Amiral gemisi HTC U12+ için dikkat çeken yeni detay

Akıllı telefon pazarında uzun süredir zor zamanlar yaşayan HTC, şu sıralar U12+ ile gündeme geliyor. U12’yi rafa kaldırarak bu modele dönüş yapan firma, başka bir köklü değişiklikle de karşımıza çıkıyor.

Sağlam kaynaklardan gelen bilgilere göre U12+, HTC’nin 2018’de satışa sunacağı tek amiral gemisi akıllı telefon olacak. Üst seviyedeki rekabeti açıkça kaybeden şirket, bu açıdan kendisini çok zorlamak istemiyor gibi görünüyor. Firma bunun yerine günümüzde daha karlı olan alt ve orta seviye Android telefonlara odaklanmayı hedefliyor. Bu da aslında oldukça mantıklı görünüyor. Çünkü sektörde meydana doyum ve yeniliğin azalması satışları oldukça olumsuz etkiliyor. Bu da HTC gibi artık altta yer alan firmaları kar elde etme konusunda zorluyor. Biliyorsunuz buna benzer bir dönüşümü LG’de planlıyor. Şirket artık rakipler çıkarttı diye her yıl yeni telefon çıkarmak istemiyor. İnsanlar artan fiyatları nedeniyle amiral gemilerini en az 2 yıl kullanmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC U12+’nın bilinen teknik özellikleri

Kesin gözüyle bakılan özelliklere göre şirketin 2018’deki tek amiral gemisi 6 inç QHD+ 18:9 ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 256 GB’a kadar depolama sunuyor. Arkasında 16 megapiksel ve 12 megapiksel Sony sensörlü çift kamera yer alacak telefon, önünde ise 8 megapiksellik kamera taşıyor. 3.420 mAh kapasitesinde bir pili bulunan U12+, IP68 sertifikasına da sahip. Ön kamerasıyla yüz tanıma yapabileceği belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla kutudan Android 8.0 üzerinde çalışan Sense 10 ile çıkıyor. Çift SIM kartlı bir versiyonunu olacağı söylenen akıllı telefon, Project Treble desteğine sahip olacak deniyor. Bu da güncellemelerin hızlı geleceği anlamına geliyor. Telefonda “Edge Sense” özelliğinin de olacağı öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

İlgili Video

En gelişmiş VR başlıklardan