reklamı kapat

POPÜLER

HTC

HTC, yeni yılda önemli bir strateji değişikliğine gidiyor

Android akıllı telefon pazarının öne çıkmaya çalışan isimlerinden HTC, 2018’de bu aladan önemli bir değişiklik planlıyor.

HTC biliyorsunuz akıllı telefon pazarında istediği seviyeye bir türlü gelemiyor ve Çinli firmalarla rekabet edemiyor. Popüler olduğu günlerde dönmek isteyen firma, Digitimes‘da yer alan habere göre 2018’deki ürün gamını ufaltıyor. Yani 2018’de 2017’ye oranla daha az akıllı telefon tanıtacak şirket, sadece tek bir amiral gemisine odaklanacak gibi duruyor. Geri kalan modelleri ise orta / orta üst seviyeye konumlandıracağı belirtilen HTC, tahminlere göre sadece dört akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor. Bu sayede modelleri geliştirme sürecine daha çok zaman ayıracak olan firma, sonuçta daha iyi cihazlarla karşımıza çıkacak. Bildiğiniz gibi şirketin mobil tarafının önemli bir kısmı artık Google çatısı altında bulunuyor. Bunun için kasasında tam 1.1 milyar dolar giren üretici, 2017’nin sadece ilk üç çeyreğinde 7 milyar dolar net kayıp yaşadığını açıklamıştı. Yani bu değişikliğe gerçekten ihtiyaç var gibi duruyor.

HTC

HTC’nin 2018 amiral gemisi U12 olabilir

Kaynakların tahminlerine göre U11‘in üzerine gelecek U12, 4K ekran üzerine kurulacak. Gücünü Qualcomm’un yeni işlemcisi Snadragon 845‘den alması beklenen Android akıllı telefon, arkasında ise çift lensli kamera kullanacak. Donanımsal olarak rekabetin içerisinde kalacağı görülen U12, elbette farklı şeyler yapmak zorunda. Eğer yapmazsa Galaxy S9 ile Galaxy S9+‘nın karşısında çok fazla şansı görünmeyen amiral gemisi, merakla bekleniyor.