reklamı kapat

POPÜLER

HTC

Yakında yeni bir HTC akıllı telefon tanıtılacak

Yakında yeni bir HTC akıllı telefon tanıtılacak. Bu modelin gücünü Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 işlemciden alacağı söyleniyor.

Firma isim vermiyor ancak kaynaklara göre 12 Haziran tarihinde HTC U24 Pro geliyor. İlk olarak Tayvan’da tanıtılacak akıllı telefon, Snapdragon 7 Gen 3 işlemciden anlaşılabileceği üzere orta seviyeye konumlandırılıyor. Firmadan en son HTC U23 ve U23 Pro akılı telefon modelleri gelmişti. Son yıllarda daha çok VR yani sanal gerçeklik tarafına odaklanan HTC, geçtiğimiz yıl içinde Tayvan merkezli olarak tanıttığı HTC U23 ve U23 Pro modelleri ile dikkat çekmişti. Oldukça standart ve hatta eski tasarımlara sahip olan telefonlar, temel olarak aynı teknik altyapıyı paylaşıyorlar. Baktığımız zaman U23 ve U23 Pro modelleri ortak olarak 6,7 inç FHD+ 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor, güçlerini Snapdragon 7 Gen 1 işlemciden alıyor ve en üstte 12 GB RAM ile elde edilebiliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Parmak izi sensörleri yan taraflarında yer alan telefonlar, HTC’nin Viverse adı verilen kendi metaverse dünyası için optimize edilmiş bir yazılım altyapısına sahipler. Kutularından en temelde Android 13 ile çıkan akıllı telefonlar, 32 megapiksel selfie kamerasına sahipler ve 30W kablolu / 15W kablosuz şarj destekli 4.600 mAh pil taşıyorlar.

Peki telefonlar birbirlerinden nerede ayrılıyor? HTC U23 modelinin arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel derinlik kameraları bir araya geliyor. U23 Pro modelinin arkasında ise OIS destekli 108 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameraları bir araya getiriliyor. Yani “Pro” versiyon daha güçlü bir üçlü arka kamera sistemi ile karşımızda yer alıyor.

HTC U23 ve U23 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı