reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin

2018’de bitcoin ile döner alma dönemi başlıyor

Bitcoin ile yatıp bitcoin ile kalktığımız şu günlerde 2018’e girerken bir Türk işletmesi de kriptı paray birimiyle ödeme kabul edeceğini açıkladı.

Bildiğiniz gibi bitcoin, teknoloji gündeminin tam ortasında yer alıyor. Diğer tüm kripto paraları gölgede bırakan bitcoin, hızlı yükselişiyle de tüm ilgiyi üstüne çekmeyi başardı. Gerçek değeri konusunda tartışmaların hala devam ettiği popüler kripto para birimi, ödeme yöntemi olarak sayılı yerde kullanılıyor. Görünen o ki 2018’le beraber bu sayılı yerler arasına KasapDöner de dahil oluyor. CNN Türk‘ün haberine göre KasapDöner, 2018’de bitcoin ile ödeme alacağını duyurdu. KasapDöner’in Genel Müdürü Bahar Özürün, bitcoinin enflasyon riskinin düşük olduğunu belirtirken, kullanımının basit olduğunu vurguladı. Para transferi işlemlerini de güvenilir olarak tanımlayan Özürün, yeni ödeme sistemine geçiş konusunda mutlu olduklarını belirtti.

Ödeme nasıl yapılacak?

Bu açıklamanın ardından kullanıcılar ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda meraklıydı elbette. Zira bulut tabanlı borsa cüzdanlarının komisyon ücretleri alışverişi tüketici için daha pahalı hale getirebilir. Ancak KasapDöner’in Twitter’da yaptığı açıklamaya göre ödemeler her iki tarafın da yerel cüzdanları arasında gerçekleşecek. Böylelikle yüksek komisyonların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Elbette burada her ne kadar bitcoin denilse de kripto paranın mevcut değeri düşünüldüğünde alışveriş “küsuratlarla” yani satoshiyle gerçekleşecek.