reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12

HTC U12’yi bekleyenleri üzecek MWC 2018 detayı

Android akıllı telefon pazarının öne çıkmaya çalışan isimlerinden HTC‘nin yeni telefonu U12, bugün MWC 2018 için üzen bir haberle gündeme geldi.

Android Headlines‘ın haberine göre HTC U12, maalesef MWC 2018 kapsamında lanse edilmeyecek. Şirketin telefon için diğer birçok isim gibi Mobil Dünya Kongresi‘nden sonra kendi özel etkinliğini düzenleyeceği belirtiliyor. MWC 2018’de tanıtılacak Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın gölgesinde kalmak istemediği düşünülen firma, bu açıdan mantıklı bir karar almış gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi HTC akıllı telefon pazarında istediği seviyeye bir türlü gelemiyor ve Çinli firmalarla rekabet edemiyor. Bu yüzden yeni modellerinin mutlaka iyi çıkması gereken firma, duyduğumuz kadarıyla ürün gamını da azaltmayı planlıyor. Bu noktada en önemli model U12, şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla yuvarlak hatlara sahip olacak. Oldukça ince çerçevelere sahip olması beklenen telefon, gücünü Snadragon 845‘den alacak. 4K çözünürlükte bir ekran üzerine kurulacak telefon, ilk taslak tasarıma göre yan tarafında güç ve ses butonlarını taşıyor. 3.5mm kulaklık girişininin olmayacağı söylenen cihaz, parmak izi sensörünü ise yüksek ihtimalle arkasında taşıyor. Ek olarak telefonda “Edge Sense” özelliğinin de olacağı dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

U12 HTC için önemli bir cihaz

Arkasında çift lensli bir kameranın yer alacağı da belirtilen Android telefon, şirketin 2018’de toparlanması için büyük önem arz ediyor. Merakla beklenen akıllı telefonun Evan Blass tarafından yakında detaylandırılması bekleniyor.