reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12

HTC’nin yeni amiral gemisi U12 ilk kez canlı görüntülendi [Video]

Android akıllı telefon pazarında hayatta kalmaya çalışan HTC‘nin yeni telefonu U12, bugün ilk defa çalışır hale görüntülendi

Geçtiğimiz hafta MWC 2018 kapsamında tanıtılmayacağı ortaya çıkan HTC‘nin yeni amiral gemisi U12, Tayvan 5G etkinliğine getirildi. Üst çerçevesi bant ile kapatılan telefon, genel olarak U11+’ın biraz daha yuvarlak hatlı hali gibi görünüyor. 6 inç boyutunda “18:9” 1440×2880 piksel ekran üzerine kurulan akıllı telefon, tahminler doğruysa gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alıyor. IP68 sertifikasına sahip olacağı belirtilen telefonda, stereo hoparlör sistemi yer alıyor ve Qualcomm X20 LTE modemiyle 809.58 Mbps indirme hızına ulaşabiliyor. Sızıntı uzmanı Evan Blass‘ın da doğruladığı telefon, üst ve alttan geniş çerçevelerle geliyor. Yanları ise kavisli ve ince çerçeveli olan telefon, yan tarafında güç ve ses butonlarını taşıyor. 3.5mm kulaklık girişinin olmayacağı söylenen cihaz, parmak izi sensörünü ise yüksek ihtimalle arkasında barındırıyor. Ek olarak cihazda “Edge Sense” özelliğinin de olacağı öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

HTC U12
HTC U12

HTC, U12 ile öne çıkmak zorunda

Arkasında çift lensli bir kameranın yer alacağı da belirtilen Android telefon, şirketin 2018’de toparlanması için büyük önem arz ediyor. Bildiğiniz gibi HTC akıllı telefon pazarında istediği seviyeye bir türlü gelemiyor. Bu yüzden yeni modellerinin mutlaka iyi çıkması gereken firma, duyduğumuz kadarıyla ürün gamını da azaltmayı planlıyor.