reklamı kapat

POPÜLER

HTC

HTC’den iPhone X’dan izler taşıyan telefon

Çentikli tasarımlı telefonlara bir yenisi daha ekleniyor. HTC’nin yeni akıllı telefonu olacağı konuşulan U12 Life’ın iPhone X’da olduğu gibi çentikli tasarımla geleceği iddia ediliyor.

Popüler sızıntı kaynaklarından Evan Blass tarafından paylaşılan bilgiye göre U12 Life, çentikli tasarıma sahip olacak. Telefonla ilgili henüz bir görsel internete düşmediği için telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı henüz bilinmiyor.  HTC’nin mayıs ayının başında amiral gemisi telefonunu satışa sunması bekleniyor. Şirketin büyük bir ihtimalle U12+ ile birlikte U12 Life’ı da piyasaya sunacağı iddia ediliyor.

HTC’nin amiral gemisi telefonu olacağı söylenen U12+’ın 6 inç QHD+ ekranla gelmesi bekleniyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 256 GB’a kadar depolama sunuyor. Arkasında 16 megapiksel ve 12 megapiksel Sony sensörlü çift kamera yer alacak telefon, önünde ise 8 megapiksellik kamera taşıyor. 3.420 mAh kapasitesinde bir pili bulunan U12+, IP68 sertifikasına da sahip. Ön kamerasıyla yüz tanıma yapabileceği belirtilen telefon, söylendiği kadarıyla kutudan Android 8.0 üzerinde çalışan Sense 10 ile çıkıyor. Çift SIM kartlı bir versiyonunu olacağı söylenen akıllı telefonun U11’de olduğu gibi Edge Sense adı verilen özelliğin yer alacağı belirtiliyor.

HTC’nin sıkıştırılabilir yeni telefonu yolda

Sıkıştırma yoluyla kullanılabileceği söylenen telefonda Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor.