reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12+

HTC U12+’nın çıkış tarihi ortaya çıktı

HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu olacağı konuşulan U12+’ın tanıtım tarihiyle ilgili bir iddia ortaya atıldı. Kaynakların belirttikleri bilgilere göre U12+, mayıs ayında gerçekleşecek etkinlikte görücüye çıkaracak.

Mayıs ayının başında tanıtılacağı belirtilen telefonun aynı ay içerisinde satışa sunulacağı iddia ediliyor. HTC’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre telefon Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 64 GB veya 128 GB dahili hafıza seçeceğiyle satışa sunulacağı iddia edilen telefonda 6 inçlik ekranın yer alacağı belirtiliyor. Pil kapasitesi 3.420 mAh olacağı söylenen U12+’ın 12 megapiksel ve 16 megapiksel olmak üzere çift kamerayla geleceği konuşuluyor. Telefonun ön tarafında selfie çekimler için iki adet 8 megapiksel kameranın olacağı da söyleniyor. Çift arka ve çift ön kamera sayesinde telefonun bokeh olarak tabir edebileceğimiz arka plan bulanıklaştırmaya izin vereceğini şimdiden söylemek mümkün. Çoğu amiral gemisi telefonda görmeye alışık olduğumuz yüz tanıma sisteminin HTC U12+’ta da olacağı dile getiriliyor. Telefonun IP68 sertifikası sayesinde U12+’ın suya ve toza karşı da dayanıklı olacağı söyleniyor.

HTC’nin sıkıştırma yoluyla kullanılabilen yeni telefonu yolda

U11’de olduğu gibi Edge Sense adı verilen özelliğin yer alacağı belirtiliyor. Sıkıştırma yoluyla kullanılabileceği söylenen telefonda Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor.