reklamı kapat

POPÜLER

İstanbul’da “sürücüsüz” otomobil şakası! [Video]

Her geçen gün bir adım daha ilerleyen sürücüsüz araç teknolojileri, geleceğin olmazsa olmazları arasında gösteriliyor. Peki bugün evden çıktığınızda bu teknolojiyi sokağınızdan geçerken görseydiniz, tepkiniz ne olurdu?

Her 1 Nisan’da olduğu gibi otomobil dünyasının önde gelen markaları yüzümüzde tebessüm oluşturan projelere imza attı. Fitili, Honda CR-V Roadster ile bir gün öncesinde ateşlenen bu sürece Elon Musk‘ın “Tesla iflas etti” temalı paylaşımları eşlik etti. SEAT’ın bozuk para ile çalışan start/stop teknolojisi, Porsche’nin elektrikli traktör, Aston Martin’in ise Monster araç projesiyle dahil olduğu 1 Nisan şakalarına Türkiye’den de güzel bir örnek eklendi. Quick Sigorta‘nın girişimiyle İstanbul’da gerçekleştirilen şaka projesinin odak noktasında ise “sürücüsüz otomobiller” vardı. Türk halkının bu teknolojiye verdiği tepkiyi ölçen şaka videosunun sonunda, bir sürpriz de izleyicileri bekliyordu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sürücüsüz araca komik tepkiler

Benzerlerini geçtiğimiz süreçte rastladığımız bu şaka aslında ilk andan itibaren bizde de şüphe uyandırmadı değil. Halihazırda 2025 sonrası için öngörülen beşinci seviye otonom sürüş teknolojisini bir anda sokaklarda, üstelik İstanbul’da görmek akıllarımıza “bizleri de bir sürprizin beklediği” fikrini getiren temel noktaydı. Vatandaşların birbirinden eğlenceli tepkiler verdiği videoyla ilgili sözü fazla uzatmadan sizleri keyifli dakikalarla baş başa bırakalım.

Video