reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk, “Tesla’nın iflasını” sokaklarda bitkin bir halde duyurdu

Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile gündeme gelen Elon Musk, eleştirmenlerin bir süredir dile getirdiği iflas açıklamalarına cevap verdi.

Ürün gamına kattığı yeni modeller, elektrikli otomobil denildiğinde akla ilk gelen marka olması ve bunun gibi nice durumlar üzerinden gündemden düşmeye Tesla için geçtiğimiz yıldan beridir çok tartışılacak teoriler ortaya atılmakta. Özellikle eski General Motors CEO’su Bob Lutz‘un yaptığı birbirinden fantastik açıklamalar ile uzun ömürlü olmayacağı dile getirilen şirketin kısa süre önce önemli bir değer kaybı yaşadığı gündeme gelmişti. Bu haberin ardından bazı uzmanlar “Tesla’nın iflasını” çok daha yüksek sesle dile getirmeye başladı. Ortaya atılan bu yorum ve iddialara karşı resmi açıklama ise Elon Musk‘tan geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar eşliğinde “perişan” halde olduğu görülen Musk, Tesla’nın iflas ettiğini “alkol şişeleri” ve “batağın” içerisinde duyurdu.

Elon Musk “Teslaquilla” şişelerine teslim

Yaptığı açıklamada; “Paskalya Yumurtalarının da içerisinde olduğu ve para toplamak için adına yapılmış tüm çabamıza rağmen Tesla iflas etti. Eleştirmenlerin de söylediği gibi iflasın pek çok bölümü var ve Tesla bunu en kötüsü olan 14,5’da yaşadı.” diyerek elinde hatıralarla dolu yırtık bir Tesla kartonuyla olan fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta bitkin olduğu ve “Teslaquilla” içerek kendinden geçtiği görülen Musk’ın arkasında da muhtemelen son üretimlerden bir model bulunuyordu. Markaya yapılan iflas yorumlarıyla, keyifli bir dille dalga geçen Elon Musk, mesajının sonunda 1 Nisan dahil olmak üzere herkese mutlu bir ay dileklerini de iletmeyi ihmal etmedi.