reklamı kapat

POPÜLER

HTC U12
HTC U12
HTC U12

HTC’nin yeni amiral gemisi telefonu U12’nin taslak tasarımı ortaya çıktı

HTC’nin önümüzdeki ay gerçekleştireceği etkinlikte tanıtılacağı U12’nin taslak tasarımı ortaya çıktı. Paylaşılan tasarım görselleri gerçeğe dönüşmesi durumunda U12, U11+’tan daha ince bir gövdeye sahip olacak. Son zamanlarda karşımıza çıkan çentikli tasarımın U12’de (U12+ olarak da adlandırılabilir) yer almadığını görüyoruz. Pek tabii görsellerdeki bu tasarımın yerine telefonda farklı bir tasarım anlayışının da kullanılma ihtimali bulunuyor.

Mayıs ayının başında tanıtılacağı belirtilen telefonun aynı ay içerisinde satışa sunulacağı iddia ediliyor. HTC’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre telefon Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 64 GB veya 128 GB dahili hafıza seçeceğiyle satışa sunulacağı iddia edilen telefonda 6 inçlik ekranın yer alacağı belirtiliyor. Pil kapasitesi 3.420 mAh olacağı söylenen U12+’ın 12 megapiksel ve 16 megapiksel olmak üzere çift kamerayla geleceği konuşuluyor. Telefonun ön tarafında selfie çekimler için iki adet 8 megapiksel kameranın olacağı da söyleniyor.

Çift arka ve çift ön kamera sayesinde telefonun bokeh olarak tabir edebileceğimiz arka plan bulanıklaştırmaya izin vereceğini şimdiden söylemek mümkün. Çoğu amiral gemisi telefonda görmeye alışık olduğumuz yüz tanıma sisteminin HTC U12+’ta da olacağı dile getiriliyor. Telefonun IP68 sertifikası sayesinde U12+’ın suya ve toza karşı da dayanıklı olacağı söyleniyor.

Edge Sense teknolojisi U12’de de karşımıza çıkacak

U11’de olduğu gibi  U12’de de Edge Sense adı verilen özelliğin yer alacağı belirtiliyor. Sıkıştırma yoluyla kullanılabileceği söylenen telefonda Apple’ın Force Touch teknolojisindeki gibi hafifçe ve sertçe bastırarak belirli işlemlerin yapılabileceği dile getiriliyor.