reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 2S
Xiaomi Mi Mix 2S

Göz dolduran kamera performansıyla Xiaomi Mi Mix 2S’in DxOMark puanı

Akıllı telefonların kamera performanslarını bilimsel olarak test eden DxOMark, bu sefer Xiaomi Mi Mix 2S‘i masaya yatırdı. Uzun süredir resmi olarak lanse edilmesini beklediğimiz telefon için test çok erken geldi.

Telefonu resmi lansmandan önce elde etme şansını yakalan DxOMark, ortaya oldukça şaşırtan bir sonuç çıkarttı. Yapılan detaylı inceleme sonucunda telefon fotoğraf tarafında 101, video tarafında 88, ortalama ise tam 97 puan aldı. Bu ortalama puanla Apple iPhone 8 Plus‘ın üzerine, Huawei Mate 10 Pro‘nun ise hemen altına yerleşen telefon, piyasanın en iyi kameraya sahip beşinci telefonu oldu. Xiaomi için inanılmaz bir ilerleme anlamına gelen bu puan, dediğimiz gibi gerçekten şaşırtıyor. Bunun arkasında ise telefonda şirketin ilk defa kullandığı çift lensli kamera sistemi bulunuyor. Bu sistemde 1/2.6 inç ve 1/3.4 inç boyutlarında iki adet 12 megapiksel sensör bir araya geliyor. 26 mm odak uzaklığına sahip lenste optik görüntü sabitleme yer alırken, diğerinde bu teknolojiye yer verilmiyor. Test değerlendirmesine göreyse ilk olarak telefon hızlı ve karlı otomatik netleme sunuyor. Renkleri canlı ve beyaz ayarı çoğu zaman doğru olan Mi Mix 2S, kumlama kontrolü konusunda da çok başarılı görünüyor. Yakın çekimlerde güzel detay verebildiği söylenen akıllı telefon, porte modunda doğal bokeh oluşturabiliyor. Biliyorsunuz bunu çift lensli kamera mümkün kılıyor ve çok seviliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S kamera performansıyla göz doldurdu

Olumsuz tarafta dinamik aralığının biraz düşük olduğu söylenen model, düşük ışıkta bazı detay kayıpları yaşayabiliyor. Bazı ışık şartlarında renk sapması da oluşturabilen Mi Mix 2S, video konusunda ise çok iddialı değil. Yine de video netlemesi kararlı ve hızlı olan model, yeterli düzeyde sabitleme yapabiliyor. Dış mekanda kumlamayı iyi kontrol eden kamera sistemi, renkleri de oldukça iyi gösterebiliyor. İnce detayları yakalama konusunda geride kalan telefon, bazı pozlama ve renk kararsızlıkları yaşayabiliyor. Ancak genel olarak kamera performansı oldukça iyi görünüyor.

İlgili Video

Telefon için hazırlanan ilginç video