reklamı kapat

POPÜLER

Tesla motorlu Buggy’nin çölde “yok artık” dedirten performansı [Video]

Amerika’da gerçekleştirilen kısa mesafeli yarışlarda karşımıza çıkan Tesla motorlu buggy, ufak geliştirmelerle birlikte ortalığı fena halde karıştırıyor.

Tesla’nın fabrikasından çıkarttığı Model X ve Model S örneklerinde de gördüğümüz gibi, elektrik motorlarının ortaya koyduğu performasın üzerine gelecekte çok fazla eklemeler yapılabilir. Halihazırdaki seviyelerle bile pek çok köklü markaya sorun yaşatan bu motorlar, bir süredir bağımsız geliştiricilerin de odağına girmiş durumda. Kısa süre önce bazı ekiplerin orijinal Tesla sistemleri üzerinde yaptıkları geliştirmelerle sınırları ciddi oranda geliştirdiğine dair bilgiler duyulmaya başlanmıştı. Şu anda sizlerle paylaşmakta olduğumuz bu buggy, dile getirilen dedikoduların ne denli ciddi seviyelere geldiğini kanıtlamak konusunda fazlasıyla iddialı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Orta mesafeli yarışlara katılabilir

Tesla Sand Truck adıyla geliştirildiğini öğrendiğimiz projenin son haline gelme sürecine imza atansa HSR Motors olarak detaylarda karşımıza çıkıyor. Sınıfında yer alan diğer modellerle kum üzerinde drag yarışı için kolları sıvayan modelin performansı ise kesinlik şok edici seviyelerde. 50 kilometreyi bulan orta mesafeli yarışlara tam performans katılabilecek güce ve dayanıklılığa Tesla Sand Truck’ın bu başarısının altında ise en azından söylenen kadarıyla 636 beygirlik elektrik motoru ve 22 kWh‘lık lityum-iyon batarya paketinin birlikteliği yatıyor. Arka tekerlekten itişli altyapı üzerine kurulduğu söylenen modelle ilgili geriye kalan tek şey ise etkileyici performansını izlemek. Sözü fazla uzatmadan sizleri bu keyifli videolarla baş başa bırakıyoruz.

Video: 1

Video: 2