reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model X, kardeş şirketine yardım için 113 tonluk yükün altına girdi [Video]

Boring Company’nin devam etmekte olan inşaat sürecine yardım etmek için şantiyeye giden Tesla Model X, kamyonların üstlendiği görevi tek başına yapmaya çalıştı.

Sınıfında tanıtımı gerçekleştirilen her modelin doğrudan kıyaslandığı Tesla Model X, standartları belirlerken limitleri ulaşılması zor noktalara çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz süre içerisinde Hummer H2 ve Toyota Land Cruiser gibi dişli rakipler karşısında çok ciddi sınavlar veren ve bunlardan hiç de fena sayılmayacak sonuçlar alan Model X, Volvo tırı da buzlu zemin üzerine çekmeyi başarmıştı. Tekerleği olan her araca verecek bir cevabı olan kahramanımız için bu sefer durumlar biraz daha farklı gerçekleşti. Elon Musk’ın şirketlerinden birisi olan Boring Company’nin devam etmekte olan inşa sürecine yardım etmek için sahaya çıkan Model X, tünellerin içerisinden çıkartılması gereken yükleri sırtlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha ne kadar ileri gidebilir?

Elon Musk’ın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videoda karşımıza çıkan Model X, yapılan açıklamaya göre 113 ton gibi bir yükü çekmek için kamera karşısına geçti. Los Angeles’ta devam etmekte olan tünel inşaatındaki ray sistemine elektronik bir sistem kullandığı bilinen Boring’in, bunu da Tesla’dan ödünç aldığı da geçtiğimiz süreçte ortaya çıkan detaylar arasındaydı. Kısa süre önce de 95 tonluk bir tırı çeken Tesla Model X’in 530 beygirlik güç ve 650 Nm tork değerlerine sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. İlgili videoyu haberin ana görseli üzerinden izleyebilirsiniz.