reklamı kapat

POPÜLER

Sea of Thieves

Microsoft’a özel Sea of Thieves’e 2 günde rekor ilgi

Beta sürecinden sonra 20 Mart’ta oyuncularla buluşan Sea of Thieves oyuncuların büyük ilgisiyle karşılaştı. 48 saat içinde oyuna akın edenlerin sayısı şaşırtıyor.

Microsoft’un merakla beklenen oyunlarından Sea of Thieves nihayet oyuncularla buluştu. İçinizdeki korsanı uyandıracak olan oyun eğlenceli bir deniz macerası sunmayı amaçlıyor. Microsoft’a “özel” olan bu oyunu oyuncular PC ya da Xbox One üzerinden oynayabiliyor. 20 Mart’ta çıkışını gerçekleştiren oyun ise fazlasıyla sevilmişe benziyor. Zira oyun 2 günde 1 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya erişerek beklentilerin de üzerine çıkıyor. Rare tarafından geliştirilen oyun Türkiye’de 230 TL fiyatla satışa sunuldu. Ancak Microsoft’un Game Pass uygulaması ile oyuna çok daha uygun bir fiyatla erişmek mümkün. Microsoft’un aylık 30 TL karşılığında sayısız oyunu kütüphanenize dahil ettiği Game Pass hizmeti Sea of Thieves’i de kapsıyor. Game Pass ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun ne sunuyor?

Eğlenceli bir korsan macerasına dahil olabileceğiniz Sea of Thieves’de tek başınıza ya da arkadaşlarınızla açık denizlerde yol alabiliyorsunuz. Çeşitli görevlerle hazine avına çıkıyor ve diğer oyuncularla gemi savaşları gerçekleştirebiliyorsunuz. Korkutucu deniz yaratıkları ve zorlayıcı görevlerin yer aldığı oyun PC ve Xbox arasında platformlar arası oynanışı da destekliyor. Tabii PC kullanıcılarının Windows 10 işletim sistemine sahip olması gerektiğini belirtelim.

Oyuna gösterilen bu yoğun ilginde Game Pass’in de büyük etkisi olduğunu söylemek mümkün elbette. Game Pass hem PC hem de Xbox’ta kullanılabiliyor ve kullanıcılar için bütçe dostu bir alternatif sağlıyor. 14 günlük deneme sürümü de bulunan bu hizmet, Microsoft’un “kendine özel” diğer oyunlarını da “çıktığı gün” kütüphanenize getirmeyi planlıyor.