reklamı kapat

POPÜLER

game pass

Xbox’tan yeni oyunların cep yakan fiyatlarına bütçe dostu çözüm [Video]

Pahalı oyun fiyatlarından şikayetçi oyuncular için Microsoft yeni bir çözüm sunuyor. Artık Game Pass kullanıcıları Xbox oyunlarına çıktığı ilk gün erişebilecek.

Game Pass aslında çok da yeni bir sistem değil. One X’le beraber tanıtılan bu yeni üyelik programı aylık 29 TL karşılığında oyunculara eski-yeni oyunları sunan bir platform. Hatta Xbox One X incelememizde de Game Pass’ten bahsetmiş ve içeriği şimdilik zayıf olsa da gelecekte gelişebileceğine değinmiştik. Şimdi Microsoft çok ilginç bir adım atıyor. Xbox’a çıkan en yeni oyunlar direkt olarak Game Pass kütüphanesine düşüyor. Burada Xbox’a çıkan derken elbette PC ve konsola çıkan oyunları kastediyoruz. Çünkü bildiğiniz gibi platformda Sony gibi “özel oyun” kavramı bulunmuyor. Konsola çıkan her oyun PC’ye de çıkıyor. Ancak oyuncular “Xbox oyunu” dediğimizde aslında ne demek istediğimizi anlayacaktır. Halo, Gears of War, Forza gibi oyunlardan bahsediyoruz.

Aylık üyelikle en yeni oyunlar konsolda

Game Pass yavaş yavaş eski oyunları da ekleyerek kütüphanesini geliştirecek ancak yeni oyunları çıktığı gibi eklemesi bize göre oldukça dikkat çekici ve büyük bir hamle. Bu özellikten ilk fadalanan oyun da 20 Mart‘ta çıkacak olan Sea of Thieves olacak. Yurt dışında 60 dolara satılan oyunun Türkiye fiyatının 260 TL olduğunu ekleyelim. Bu durumda aylık oyun kütüphanesi üyeliği dışında ek ücret ödemeden oyuna çıktığı gibi sahip olabiliyorsunuz. Özellik State of Decay 2, Crackdown 3 ve Microsoft’a özel diğer oyunlar için de geçerli olacak. Aylık üyelik sistemiyle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Video