reklamı kapat

POPÜLER

AeroMobil 5.0 VTOL

Karşınızda geleceğin uçan otomobil modeli: AeroMobil 5.0 VTOL

Birçok diğer firma gibi çok uzun süredir kendi uçan otomobil modelini geliştiren Slovakya merkezli AeroMobil, sürpriz yaparak “AeroMobil 5.0 VTOL” modelini görücüye çıkarttı. İşte geleceğin uçan otomobil modeli.

İlk geliştirdiği uçan otomobil modeli normal bir uçak gibi piste ihtiyaç duyan firma, bunu AeroMobil 5.0 VTOL ile değiştiriyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere dikey olarak iniş kalkış yapabilme yeteneğiyle tasarlanan araç, henüz konsept aşamasında bulunuyor. Bu haliyle dahi kullanışlı olacak gibi duran araç, gösterilen tasarımlarda da çok dikkat çekici görünüyor. Katlanabilir kanatlarıyla normal bir otomobil formunu alabilen araç, söylendiği kadarıyla dört kişiyi bünyesinde taşıyabilecek. Gücünü kanatlarının ucuna yerleştirilen elektrik motorlardan alan 5.0 VTOL, otonom uçuş yeteneklerine de sahip olacak. Şehirler arası uzun uçuşlar ve yüksek hız için 4.0 STOL modelini de rafa kaldırmayan firma, tüketicilerin karşısına iki farklı seçenekle çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AeroMobil 5.0 VTOL

“AeroMobil 5.0 VTOL”

Şimdilik kağıt üzerinde çok iyi duran aracın gündelik yaşama dahil olması ise çok ama çok uzun sürecek. 4.0 versiyonu 2020 yılında üretime sokmayı planlayan firma, 5.0 içinse daha tam 10 yıl olduğunu belirtiyor. Bu açıdan rakiplerin ciddi şekilde gerisinde kalacak gibi duran şirket, yine de taşımacılığın geleceğini kuruyor. Bu gelecek de bilim kurgu filmlerini gerçeğe dönüştürecek gibi duruyor.

İlgili Video

Google kurucusunun desteklediği uçan araç