reklamı kapat

POPÜLER

aeromobil

Uçan otomobil ilk uçuşunu gerçekleştirdi [Video]

Uçan otomobiller her ne kadar kulağa hala bilim kurgu filmlerinin bir parçası gibi gelse de daha önce haberine yer verdiğimiz AeroMobile 3.0‘ın prototipi ilk uçuşunu gerçekleştirerek hayalin o kadar da uzakta olmadığını gözler önüne serdi.

Pioneers Festival’da AeroMobile 3.0’ın son düzenlemelerinin yapılabilmesi ve özelliklerinin test edilebilmesi için ilk prototipi uçuşa çıkarıldı. Geçtiğimiz yıl AeroMobil 2.5 prototipiyle ilk başarılı uçuşunu gerçekleştiren Slovakyalı firma, AeroMobil 3.0’da da başarılı bir uçuşa imza attı. Uçan Roadster olarak tanımladıkları modelin prototipi ağırlık olarak seri üretime geçirilecek olan final modelinde kullanılacak olan malzemelerden üretildi. Ayrıca prototip olmasına karşın uçuşa çıkarılan model, final modelin tüm özelliklerine de sahip. Bu özelliklere elektirkli ekipmanlar, otopilot ve paraşüt açma sistemi de dahil.

Kanatlarını kokpitin arkasına gizleyerek otomobile dönüşen AeroMobil yakıt olarak da benzin kullanıyor. Oldukça heybetli görünen otomobilin normal park alanlarına sığacağı iddia ediliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Uçan otomobil ilk uçuşunu gerçekleştirdi [Video]” için 4 cevap

 1. tek rakibim thy dedi ki:

  umarım bu alet türkiyede satılmaz 🙂

 2. türk dedi ki:

  aynen 😀

 3. SM dedi ki:

  Pilot lisansı olmayan birinin kullanması çevre, diğer uçaklar ve insanlar için son derece tehlikeli olur,

 4. fant0 dedi ki:

  buna saglam bi egzoz atıcan bide bbs jant vites e tesbih havada yanlıycan baba