reklamı kapat

POPÜLER

Ön siparişler bu yıl başlıyor; AeroMobil’in uçan otomobili için geri sayım başladı

17 Nisan 2017

AeroMobil tarafından geliştirilen proje bilim kurgu filmlerimlerinin vazgeçilmezlerinden olan uçan otomobilleri artık çok daha sık göreceğimiz anlamına geliyor.

Uçan otomobiller kimilerinin hayatına “Gelece Dönüş” kimilerininse beyaz perdeye yansımız diğer bilim kurgu filmleriyle girdi. Senarist ve yönetmenler için bir zamanın hayal dünyasında yer alan bu proje için artık sokaklara daha doğrusu gökyüzüne çıkma zamanı hiç olmadığı kadar yakın. Italdesign ve Airbus ortaklığıyla Pop.Up ve Hollanda merkezli üretici PAL-V‘nin ardından Slovakya merkezli üreteci AeroMobil bir dönemin hayallerini süsleyen bu projeyi hayata geçirmek için son adımlarını atmaya hazırlanıyor. AeroMobil ekibinin 20-23 Nisan tarihleri arasında Monako’da düzenlenecek organizasyonla tanıtacağı uçan otomobil projesi satışa hazır ilk uçan otomobil modellerinden biri olacak.


AeroMobil şirketinin hibrit motor teknolojisini kullanarak geliştirdiği modeli kullanmak içinse tahmin ettiğiniz gibi sürücü belgesinin yanı sıra pilot lisansınızın da olması gerekiyor. Teknik detayları gizli tutulan projeyle ilgili açıklamalarda bulunan proje sorumlularından Stefan Vadocz; “AeroMobil, şehir içi yolculuklarda kişisel taşımacılığını çok daha verimli ve çevre dostu yapmayı hedeflemektedir.” diyerek projenin detaylarının 20 Nisan’da düzenlenecek etkinlikle açıklanacağını ifade etti. İki yıl önce yapılan duyurunun ardından bugün ürünü sunabilecek duruma gelen ekibin başarısını da göz ardı etmemek gerekiyor. Ön siparişlerinin bu yıl içerisinde başlaması beklenen modelin detaylarını bu hafta içerisinde öğreneceğiz.

YORUMLAR