reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’in pili ne kadar dayanıklı? [Video]

Samsung Galaxy Note7’nin pilinde yaşanan sorunlar, Samsung Galaxy S8 ile ilgili olarak kullanıcıların akıllarında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Samsung Galaxy S8’de Samsung’un pille ilgili önemli önlemler alacağı biliniyordu fakat bu önlemlerin ne kadar işe yaradığı merak konusuydu. Yapılan testlere bakılırsa Samsung bu sefer işi çok sıkı tutmuş.

Cihazların içini açarak içlerinde nelerin bulunduğunu bizlere gösteren YouTube kanalı “What’s Inside?” tarafından hazırlanan video, Galaxy S8’in pilinin ne kadar dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor. Zorlu bir sürecin ardından telefonun içini açmayı başaran ekip, daha sonrasında pilin ne kadar dayanıklı olduğunu test etti.

Telefonun ekranını ikiye bölmeye çalışan ekip, telefondan dumanlar yükseldiğini fark edince apar topar cihazı dışarı çıkarıyor. Fakat ilginç bir şekilde dumanlar çıkıp pil şişse bile cihaz yanmıyor veya herhangi bir patlama yaşanmıyor. Videoda yer alan ve birçok telefonun içini açtığını ve testler yaptığını belirten kişi, daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını ve genelde pilden dumanlar yükseldikten sonra patlama yaşandığını dile getiriyor. Test bu kadarla da sınırlı kalmıyor ve pile birbiri ardına bıçak batırıldığında bile hiçbir patlama olmuyor. Dolayısıyla Samsung işine iyi çalışmış gibi görünüyor. İlgili videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.