reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus hız testinde karşı karşıya [Video]

Samsung Galaxy S8’in gün yüzüne çıkmasıyla birlikte cihazla ilgili testler hızla internet ortamında yerini almaya başladı. Kısa süre öncesinde Samsung Galaxy S8 ve iPhone’ 7’nin düşmelere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren bir videoyu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise her iki telefonun uygulama açılış hızları karşılaştırıldı. 

Yayınlanan videoda Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus’ın açılış hızları ve uygulamaları açma performansları test ediliyor. Kapalı durumdayken aynı anda açılan cihazlardan ilk olarak Samsung Galaxy S8 tamamen açılıyor. iPhone 7 Plus ise kısa süreli gecikmenin ardından açılışını tamamlıyor. Bu aşamadan sonra her iki telefonda da yüklü bulunan aynı uygulamalar açılmaya başlıyor. Uygulamalardan bazıları iPhone 7 Plus’ta daha hızlu açılırken bazıları ise Samsung Galaxy S8’de daha hızlı açılıyor. Uygulamaların açılış hızlarına yalnızca donanım değil büyük ölçüde yazılım da etki ediyor. Teknik anlamda baktığımızda iPhone aslında Samsung Galaxy S8’in gerisinde gibi görünüyor. Fakat yazılım ve donanım optimizasyonu avantajını kullanan iPhone, böylece Samsung’un amiral gemisiyle başa baş bir mücadele verebiliyor.

Üstüne bir de iki cihaz arasındaki animasyon farkları da eklenince ortaya ilginç bir rekabet çıkıyor. Samsung Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus’ın uygulama açılış hızlarının karşılaştırıldığı videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.