reklamı kapat

POPÜLER

Hız testlerinin şampiyonu, Samsung Galaxy S8+’a karşı [Video]

Geçen günlerde OnePlus 5 ve iPhone 7 Plus’ın uygulama açılış hızlarının karşılaştırıldığı videoyu sizlerle paylaşmıştık. Bu zamana kadar hiçbir telefona yenilmeyen ve hız testinin kralı olarak tanımlanan iPhone 7 Plus, OnePlus 5’in güçlü donanımı ve hızlı animasyonları karşısında diz çökmüştü. Sonuç olarak hız testinde kral koltuğuna OnePlus 5 oturdu. Şimdi ise OnePlus 5, Android dünyasının en gözde cihazlarından biri olan Galaxy S8+ ile kozlarını paylaştı. 

Advertisement

Yapılan testte her zaman olduğu gibi iki cihaz yan yana koyuluyor ve aynı zamanda aynı uygulamalar açılıp kapatılıyor. İlk tur bittikten sonra ise uygulamalar bir kez daha açılıp kapatılıyor ve cihazların hafızasında uygulamaları ne kadar uzun süre tuttuğu ölçülüyor.

Test başladığında iki cihaz benzer bir performans sergiliyor gibi görünse de zaman ilerledikçe OnePlus 5 farkı açıyor. Her iki cihazda da aynı işlemci kullanılsa da OnePlus 5’in animasyonlarının hızlı olması öne geçmesinde etkili oluyor. Animasyonların yanı sıra OnePlus 5’in bir artısı daha mevcut. Cihaz, bir uygulamayı açmaya çalıştığında işlemciden ekstra güç kullanıyor ve böylece rakiplerinin önüne geçiyor. Her iki cihaz da ilk turu hızlıca tamamlasa da ikinci turda OnePlus 5 epey bir fark atıyor. Galaxsy S8+’ın uygulamaları yeniden başlatması da gözlerden kaçmıyor. Karşılaştırma videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.