reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 hız testinde karşı karşıya [Video]

YouTube’da yayınlanan ve telefonların hızlarının karşılaştırıldığı testlerde iPhone’ların bu zamana kadar hep önde olmasına alışığız. Güçlü işlemcisi ve optimizasyonu çok iyi bir şekilde yapılmış olan işletim sistemiyle Android cihazlara meydan okuyor. Yeni yayınlanan videoda ise “amiral gemisi katili” sloganıyla üst düzeyde telefonlar piyasaya süren OnePlus’ın yeni telefonu OnePlus 5 ile iPhone 7 Plus karşı karşıya geliyor.

Yayınlanan videoda her zaman olduğu gibi uygulamalar belirli bir düzen içerisinde açılıp kapatılıyor ve bu işlemi en hızlı gerçekleştirebilen telefonun hangisi olduğuna karar veriliyor. Videonun başlarında OnePlus 5, iPhone 7 Plus ile farkı ciddi bir oranda açıyor. Ancak ilk turun sonlarına doğru gelindiğinde iPhone 7 Plus rakibini yakalıyor ve çok az bir farkla öne geçiyor.

İkinci turda OnePlus 5 çok hızlı bir başlangıç yapıyor. Uygulamaları arka arkaya sorunsuz bir şekilde ve hızlıca açabilen OnePlus 5, böylece iPhone 7 Plus’ı geride bırakarak önemli bir başarıya imza atıyor. iPhone 7 Plus çıktığından bu yana cihazı geçebilen ilk telefon OnePlus 5 oluyor.

OnePlus 5’ın iPhone 7 Plus’ı geçmesinin arkasında iki neden bulunuyor. OnePlus 5’in animasyonlarının çok hızlı geçecek şekilde tasarlanmış olması ve iPhone animasyonlarınınsa göze güzel görünmesi açısından biraz daha yavaş olması bu durumun en önemli nedenlerinden. Ayrıca iPhone 7 Plus’ın geçen yılın telefonu olması ve OnePlus 5’in henüz yeni piyasaya sürülmesi de iPhone 7 Plus’ın tahttan inmesine neden olmuş durumda. Yalnızca birkaç ay sonra piyasaya sürülecek olan iPhone 8’in OnePlus 5 karşısında neler yapacağını bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR