reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 5 benchmark puanıyla Galaxy S8’e kafa tutuyor

Piyasaya sürdüğü telefonlarla büyük markaların amiral gemisi modellerine ciddi alternatifler sunan OnePlus yakında yeni akıllı telefonuyla karşımıza çıkacak. OnePlus 5 ismine sahip olan cihaz Geekbench skoru ile Samsung Galaxy S8’e ciddi bir rakip olacak gibi görünüyor.

Güvenilir kaynaklar arasında kabul edilen GSM Arena merakla beklenen OnePlus 5’in Geekbench puanlarını paylaştı. Bu yeni akıllı telefon tek çekirdek performansında 1.963, çok çekirdek performansında ise 6.687 puan elde etti. Bu noktada en yakın sonuçlara sahip telefonun Samsung’un amiral gemisi telefonu Galaxy S8 olduğunu görüyoruz. Galaxy S8, Geekbench puanlarına baktığımızda tek çekirdek performansında 1.978, çok çekirdek performansında 6.375 puan aldığını görüyoruz. Yani tek çekirdekte Samsung, çok çekirdekte ise OnePlus 5 öne çıkıyor.

Elbette bu noktada ilgi çekici olan kısım OnePlus 5’in yüksek fiyatlı bir akıllı telefon olmaması. OnePlus her ne kadar satış rakamlarında adından söz ettirmese de, uygun fiyatlı ve teknolojik olarak donanımlı telefonlara imza atıyor. Yani bütçenizi zorlamadan arzu ettiğiniz özelliklere sahip bir cihaza sahip olmanız büyük oluyor.

OnePlus 5’in ise 5,5 inçlik QHD ekran, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile geleceği söyleniyor. 3.000 mAh pil kapasitesine sahip olacağı iddia edilen cihazın önümüzdeki dönemlerde tanıtılması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER